Fanimation DR1SS-60RSW Downrods 60in Stainless Steel Downrod Rust
SKU Fani_DR1SS-60RSW
Original price - Original price
Original price
Availability:
20 in stock, ready to be shipped
Ship Method: FedEx
Why Shop With Us?
  • Authorized Fanimation Distributor
  • Hassle-Free Return Process Learn More
  • Price Match Guarantee
  • Register and Save Learn More
Request a quote
Product Description:
Details
Brand: Fanimation
Part Number: DR1SS-60RSW
Category: Fans
Style: Traditional
Finish: Rust
UPC: 840506064720
Fan Specifications
Downrod Included: Yes (60")
Measurements
Width: 1.00in.
Shipping Carton: 1.38in. x 1.38in. x 60.24in.
Shipping Weight: 3.92lb
In stock products ship in 1-2 business days
Product Protection
1 year warranty
Found a Better Price?
We'll beat it!
Testimonials
Fast shipping and great customer service. The post lamp is beautiful. Thank you.
Tracy Hall
Very good experience.
Tks.
Ed
William Nestor
Loyalty Customers Save Ten Percent, simply enter your email to subscribe and save
Save 10%
Sign up and receive a Promo Code in your email for 10% OFF your purchase!