Fanimation BPW8530-56MW Wrap Custom Blade Set Matte White
SKU Fani_BPW8530-56MW
Original price - Original price
Original price
Availability:
20 in stock, ready to be shipped
Ship Method: FedEx
Why Shop With Us?
  • Authorized Fanimation Distributor
  • Hassle-Free Return Process Learn More
  • Price Match Guarantee
  • Register and Save Learn More
Request a quote
Product Description:
Details
Brand: Fanimation
Part Number: BPW8530-56MW
Category: Fans
Style: Transitional
Finish: Matte White
UPC: 840506115569
Fan Specifications
Blade Qty: 3
Blade Type: Composite
Blade Finish: Matte White
Blade Sweep: 56"
Downrod Included: No
Measurements
Width: 8.22in.
Shipping Carton: 13.58in. x 8.98in. x 30.12in.
Shipping Weight: 5.35lb
In stock products ship in 1-2 business days
Product Protection
1 year warranty
Found a Better Price?
We'll beat it!
Testimonials
Fast shipping and great customer service. The post lamp is beautiful. Thank you.
Tracy Hall
Very good experience.
Tks.
Ed
William Nestor
Loyalty Customers Save Ten Percent, simply enter your email to subscribe and save
Save 10%
Sign up and receive a Promo Code in your email for 10% OFF your purchase!